Zaproszenie

do twojego serca

Łk 14, 12-14

Wyobraźmy sobie, że nasze serce to sala bankietowa. Urządzona z klasą i na wysokim poziomie. Jedzenie przygotowane przez mistrza kucharskiego, ciasta z najlepszej cukierni i do tego zespół muzyczny z najwyższej półki.

Kogo zaprosisz do tak przygotowanej sali twego serca? Czy znajdzie się tam miejsce dla nieznajomej lub nieznajomego, dla biednego i odrzuconej przez rodzinę, dla uzależnionych od narkotyków i partyjno-ideologicznych przeciwników?

20180424_160841Odpowiedź na te pytania można znaleźć bardzo łatwo odpowiadając, w pierwszej kolejności, na kilka innych pytań:

  • komu dzisiaj pomogłaś bezinteresownie?
  • o kim dobrze i z uznaniem mówiłeś?
  • ile godzin wczoraj bezmyślnie wpatrywałeś się w ekran komórki lub komputera, zamiast usiąść przy łóżku twojej schorowanej babci zamkniętej całymi godzinami w swoim małym pokoiku, czekającej z tęsknotą na twoje spojrzenie?
  • ile dzisiaj wypowiedziałaś bezsensownych słów, zamiast wsłuchać się w słowa człowieka cierpiącego, który nie ma przed kim wyrzucić z siebie bólu, który go rozrywa?

Jezus powiedział: „Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych.”

A kogo dzisiaj zaprosisz na ucztę do twojego serca?

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s