Mój jest ten

kawałek podłogi!

Łk 14, 1. 7-11

W naszym kapłańskim i zakonnym życiu, bardzo często zmieniamy funkcje i miejsca, w których żyjemy i pracujemy. Z upływem lat nabywamy coraz więcej doświadczenia i poszerzamy naszą wiedzę. Przełożeni powierzają nam różne zadania widząc w nas potencjał i talenty, którymi możemy służyć.

Są wśród nas i tacy, mam nadzieję że są w znaczącej mniejszości, którzy walczą o przysłowiowe „stołki”. Tak, taka jest rzeczywistość i nie jest ona zmyślona. Jezus widział to wśród ludzi wśród których żył, i dzisiaj też to widzi.

Walka o pierwsze miejsce przy stole, nie ma nic wspólnego z robieniem kariery zawodowej, z rozwijaniem swoich zdolności, czy zdobywaniem wiedzy.

Walka o pierwsze miejsce, to nic innego jak wmawianie Bogu, że jesteśmy lepsi od innych, bardziej wartościowi, a nawet jedyni, którzy mogą zrobić to czy tamto lepiej niż ktokolwiek inny. Inni mogą tylko wszystko zepsuć.

ŚDM2016

A Jezus mówi wszystkowiedzącemu teologowi: „Ustąp temu miejsca” i wybiera na proboszcza kapłana, skromnego i rozmodlonego. Tego, z którego w seminarium śmiali się nawet koledzy, że jest świętszy od świętego oleju. I temu kapłanowi Jezus mówi: „Przyjacielu, przesiądź się wyżej”.

W rodzinie, w pracy, czy też na uczelni jest podobnie jak w naszym życiu kapłańskim i zakonnym. Do jednych Jezus mówi: „Ustąp temu miejsca„, a do innych: „Przyjacielu, przesiądź się wyżej„. Przyjmijmy z pokorą miejsce, które On nam wyznaczył.

Bóg wie i się nie myli. Nie bój się, On cię nie skrzywdzi!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s