Przełomowe

wydarzenie

Łk 23,44-46.50.52-53;24,1-6a

DSC00458Minęło już wiele lat od momentu, w którym poczułem na skroni zimno lufy karabinu maszynowego. Do dzisiaj nie wiem, czy był to żołnierz czy partyzant. Powiedział tylko jedno, bardzo krótkie zdanie: „a teraz biały umrzesz”. Lęk? Nie wiem, nie pamiętam. Wszystko działo się tak szybko.

Było to dla mnie przełomowe wydarzenie. W jednej chwili, w ułamku sekundy, przed mymi oczyma pojawili się ludzie, moi najbliżsi krewni i przyjaciele. W tym jednym momencie, Bóg dał mi zrozumieć, kto i co tak na prawdę jest w życiu ważne. W chwili gdy śmierć była tak bardzo blisko, nie myślałem o niej, myślałem o życiu.

Z ust Jezusa umierającego na krzyżu można było usłyszeć potężny krzyk: „Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego.” To nie był krzyk rozpaczy, lecz zawierzenia i pewności wejścia w ramiona swego Ojca.

Kiedy stajemy nad grobami naszych bliskich zmarłych, kiedy dotykamy rzeczywistości czyjejś śmierci, lub kiedy patrząc w pusty grób zastanawiamy się, czy nie jest to przypadkiem miejsce zarezerwowane dla nas, pomyślmy przez chwilę, co tak naprawdę w naszym życiu jest ważne. Może warto znaleźć w sobie odwagę i na zawsze odrzucić to co nas zabija, wszelkie podziały ideologiczne, polityczny, światopoglądowe.

Po co to zrobić?

Po to, aby być szczęśliwym!

Po to, żeby móc zmartwychwstać wraz z Chrystusem!

„Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s