Niepozorna

moc!

Łk 13, 18-21

IMG_4157Niezbyt Wysoki, lekko przygarbiony, od 20 lat na emeryturze. Cóż może jeszcze zrobić w swoim życiu? Zbudować domu nie może – nie ma ani pieniędzy ani siły. Książki też nie napisze – umrze zanim dojdzie do końca pierwszego rozdziału.

A ona? Tydzień temu poczęta w łonie swojej mamy. Tak mała, że Praktycznie Niewidoczna. Nikt jeszcze nie wie o jej istnieniu. Nie może w żaden sposób skontaktować się ani z tatą, ani z mamą, ani z bratem.

Ten Niezbyt Wysoki, uwierzył w Maćka, szesnastolatka który wiele razy go okradł. Był jedyną osobą w dzielnicy, jak wspomina dzisiaj 38 letni Maciek, która wierzyła w jego dobre choć zagubione i zranione serce. Wiara tego Niezbyt Wysokiego, dodała mu siły i odwagi aby uwierzyć w siebie samego, aby założyć rodzinę i być kochającym mężem i ojcem.

Praktycznie Niewidoczna już w wieku 14 lat oddała swoje życie ratując trzyletnią Anię, córkę sąsiadów, z pożaru. To wydarzenie wywarło tak silny wpływ na tatę Ani, że zerwał z piciem alkoholu, pornografią i hazardem. Uwierzył, że skoro Praktycznie Niewidoczna, w tak młodym wieku, pokonała lęk by ratować życie jego córeczki, to i on może podjąć trudną ale możliwą do wygrania walkę ze swymi nałogami.

IMG_4075Kiedy spotykasz na ulicy Niezbyt Wysokiego i Praktycznie Niewidoczną, to nie skazuj ich na śmierć przez eutanazję i aborcję lub przez pogardę i zapomnienie. To oni są jak ziarnko gorczycy i zaczyn. Mali i niepozorni, praktycznie niewidzialni w ogromnym świecie. Ale to właśnie oni są ziarnkiem gorczycy i zaczynem w ręku Boga. To od nich Bóg zaczyna budować swoje królestwo w naszych sercach, rodzinach, wspólnotach, społecznościach, w naszym kraju i na całym świecie.

Jezus mówił: «Do czego podobne jest królestwo Boże i z czym mam je porównać? Podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał w swoim ogrodzie. Wyrosło i stało się wielkim drzewem, tak że ptaki podniebne zagnieździły się na jego gałęziach».

I mówił dalej: «Z czym mam porównać królestwo Boże? Podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż wszystko się zakwasiło».”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s