Przyznać się do Jezusa,

jak to łatwo powiedzieć

Łk 12, 8-12

20160916_103630 (2)
Siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji

Co oznacza w dzisiejszym świecie, przyznać się do Jezusa przed ludźmi? Czy wystarczy powiedzieć jestem ochrzczony, chodzę w niedzielę do kościoła, albo mam krzyżyk na szyi? Wbrew pozorom odpowiedź nie jest wcale taka prosta.

Przyznać się do Jezusa, to przylgnąć do Niego, to dać się porwać przez Jego nieskończoną miłość. A to oznacza, że kiedy rozwścieczony tłum chce Go zepchnąć w przepaść, to ja polecę razem z Nim; kiedy naplują Mu w twarz, to i po mojej spłynie ślina ich nienawiści; kiedy będą Go krzyżować, już po raz kolejny, to moje ręce i nogi również zostaną przebite gwoźdźmi pogardy i odrzucenia.

Kiedy ludzie popychają nas w przepaść? Kiedy bronimy, otwarcie i zdecydowanie, prawa do życia każdego człowieka i nie idziemy na fałszywe kompromisy zasłaniając się politycznymi czy ideologicznymi koniunkturami.

Kiedy świat pluje nam w twarz? Wtedy, gdy z uczciwych ojców i matek, lekarzy, księży, adwokatów czy polityków robi bandytów, a usprawiedliwia działania ludzi materialnie i moralnie skorumpowany i ideologicznie wypranych z wszelkich uczuć.

Kiedy nas przybijają do krzyża? Często!!! Przede wszystkim czynią to publicznie, za pośrednictwem rodziny, znajomych, mediów lokalnych a nawet krajowych i zagranicznych. Publicznie kłamią i nas oczerniają. Odbierają nam dobre imię. Skazują nas na śmierć w tym świecie.

Czy mając świadomość tego wszystkiego, nadal chcesz przed ludźmi przyznawać się do Jezusa?

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych.»

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s