Rozpoznać Mesjasza

Mesjasz

krzyż
Luanda, Angola

Ten dziewiąty rozdział z Ewangelii według świętego Łukasza, to istne mistrzostwo świata w zapasach Boga z człowiekiem.   W pierwszych zdaniach tego rozdziału Jezus daje apostołom moc z nieba a odbiera dobra materialne, każe być bezkompromisowym wobec odrzucających nauczanie. Oni idą i wypełniają Jego polecenie; i głoszą i uzdrawiają.

Herod, z niepokojem, się zastanawia.

Apostołowie powracają z misji. Wygląda na to, że zaproszeni przez Jezusa odpoczną w cieniu drzew oliwkowych w Jego towarzystwie. Nic z tego! Nadciągają tłumy. Jezus naucza i uzdrawia.

Pod wieczór apostołowie zauważają, iż tłumy są pouczone a chorzy uzdrowieni, ale … wszyscy są głodni. Muszą coś zjeść. Sensowne rozwiązanie pojawia się natychmiast: odpraw tłumy, niech idą … Jezusowe rozwiązanie: wy dajcie im jeść!

Po kilku dniach od tych wydarzeń, Jezus zadaje apostołom pytania: za kogo uważają mnie ludzie? kim dla nich jestem? za kogo wy mnie uważacie? kim jestem do was?

Dla Heroda, dla tysięcy zgromadzonych, dla wielu w miastach i wioskach jesteś Janem Chrzcicielem albo jednym z proroków, słyszy w odpowiedzi.

Dla nas, odpowiada Piotr, jesteś Bożym Mesjaszem. Nie jesteś jednym z wielu posłanych przez Boga. Jesteś tym Jedynym, na którego czekały pokolenia.

A dla Ciebie i dla mnie? Kim On jest dla nas?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s